Wędrówki wokół Londynu

Wędrówki wokół Londynu, czyli turystycznie na wyspach…

Tym razem będzie nie o mojej podróży, ale o podróży moich przyjaciół Donaty i Mariusza. Można by powiedzieć, o podróży ich życia. Znam ich jeszcze z czasów szkoły średniej, ponieważ wszyscy kończyliśmy liceum sztuk plastycznych (jak widać oni z lepszym skutkiem, ponieważ nadal są czynni zawodowo, podczas gdy ja jestem „malarzem niedzielnym”, to coś takiego jak niedzielni kierowcy, tylko nie powodują stłuczek, a co najwyżej mogą się upaprać farbą).

Ponad 10 lat temu wyjechali w poszukiwaniu pracy i chyba też poniekąd swego miejsca na ziemi. Wyjechali do Wielkiej Brytanii. Praktycznie od początku swego wyjazdu mieszkają w „sercu Anglii”, czyli w Londynie (no i jak po tylu latach możliwe jest, że nadal to miasto jest na mojej liście must see ?!).

Praktycznie od początku ich pobytu w kraju królowej i popołudniowej herbatki wrzucali w różne miejsca zdjęcia z wycieczek. Nie były to wycieczki po zabytkach Londynu, tylko po przeróżnych mniej i bardziej znanych miejscach z Wielkiej Brytanii. Od długiego czasu zastanawiało mnie, co było motywacją ich podróży i na ile były zaplanowane. Poniżej zapis naszej rozmowy na Skypie, który może być motywacją dla innych emigrantów polskiego pochodzenia do odwiedzania czegoś więcej poza miejscem pracy i pobliskim marketem. Zaś przyjeżdżających turystycznie do tego kraju może zachęcić do odwiedzenia kilku miejsc wartych zobaczenia (poza Big Benem i Tower jest jeszcze co zobaczyć…). Całość wzbogacona pięknymi zdjęciami Walii i Cornwalli autorstwa Mariusza.

W związku z tym, że rozmowa wyszła nam dość długa do wpisu postanowiłem dołączyć jej transkrypt w formacie PDF. Mam nadzieję, że będzie interesujący dla osób wybierających się do Wielkiej Brytanii turystycznie, jak i dla tych, którzy próbują odnaleźć tam swój nowy dom.

Kliknij tutaj aby pobrać rozmowę w formacie pdf Turystycznie_na_wyspach (PDF)

 

Powiązane linki do stron i osób wymienionych we wpisie:

  • MEGABUS – strona pozwalająca na rezerwacje połączeń na terenie Wielkiej Brytanii i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.