Wiktoria Nester – Sekrety udanej podróży

Wiktoria Nester – Sekrety udanej podróży

Kilka dni temu dostał się w moje ręce e-book o nazwie „Sekrety udanej podróży – poradnik dla turystów”

Jako, że jestem osobą lubiącą wszelkiego rodzaju podróżnicze „tips & tricks”, a spis treści zapowiadał się ciekawie, zabrałem się do lektury. Sam e-book dosyć leciwy, bo z 2009 roku, jednak nie wydawało mi się to problemem, ponieważ pewne porady się nie starzeją, co najwyżej mogą się w czasie zmienić koszta ich zastosowania.

Lektura publikacji okazała się odpowiadać moim oczekiwaniom, aczkolwiek styl pisania pani Nester nie do końca mi odpowiadał.

Jak dla mnie podstawą do czytania tego e-booka i jego użyteczności jest spis treści. Pozwala on szybko poruszać się między interesującymi nas punktami i traktować poradnik jak instrukcję wstępną podczas przygotowań do bliższych czy dalszych podróży. Dla mnie jest on taką właśnie instrukcją – check listą ważnych punktów do odfajkowania przed podróżą. Szczególnie przed rodzinną wyprawą, w czasie przygotowań do której łatwo coś przeoczyć, coś, co potem może nam psuć atmosferę wyjazdu i spędzać spokój z głowy.

Mamy tu punkt po punkcie przygotowane podstawowe informacje o tym, jak się spakować, co zabrać i o czym pamiętać podczas praktycznie większości wyjazdów czy to w góry, nad morze, czy za granicę. Mamy nawet informacje, jak radzić sobie z takimi utrudnieniami w podroży jak choroba lokomocyjna czy lotniczy jet-lag. Mankamentem dla mnie była obecność niektórych niepotrzebnych moim zdaniem punktów, jak np. „savoir-vivre”, ponieważ pewne rzeczy są podstawą, o której w tego typu poradnikach nie powinno się już pisać…

„1. W pierwszej kolejności miejsca powinny zająć osoby niepełnosprawne, starsze i rodziny z małymi dziećmi.

2. Wchodząc do przedziału w pociągu przywitaj się i spytaj o wolne miejsce.

3. Jeśli jedziesz w samochodzie jako pasażer, nie udzielaj rad kierowcy i nie narzekaj na niewygody.

4. Nie pal w środkach transportu, ani w miejscach publicznych. „

Irytował mnie też sam styl pisania, o którym wspomniałem na początku. Czyta się to ciężko, jak jakąś instrukcję na wpół techniczną.

Bardziej jak listę do sprawdzenia niż interesującą, mającą pobudzić wyobraźnię książkę o podróżach. Jednak nie jest to duży mankament dla e-booka, który chyba z założenia miał być właśnie taką swoistą instrukcją pakowania, która sprawi, że o niczym ważnym nie zapomnimy.

Publikacja ta jest check listą, którą warto mieć wydrukowaną i odłożoną w kieszeni torby podróżnej.

Po co? Po to, aby ją wyciągnąć dzień czy dwa przed wyjazdem i sprawdzić swoją gotowość do drogi…

 

Zobacz podobne tematy:

Film książka i lampka wina

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.